Startseite
Camiimiz
Hacc
    Bu yilki Hac oraganisemiz
Allah`u tealanin ismi serifleri

Bu seneki Hac organizemiz


Hicri 1427 Miladi 2006 - 2007 hac mevsimi yılbası tatiline rasladıgından müminler için büyük bir fırsattır, cünkü kurban bayramı 31 Aralik 2006 yılının pazar gününe raslamaktadırki, her yıl yılbasi tatilini baska yerlerde geciren kardeslerimiz bu yıl gayet rahat olarak bugünlerini mübarek Kabe, Arafat, Müzdelife, Minna ve Medine yi münevverede Allah Resülünün huzurunda ve onun mübarek mescidin de gecirme imkanını yakalamıs olacaklardır.

Ikinci bir firsatsa arafa vakfesinin cuma gününe gelme ihtimalinin var olusudur, sayet arabi aylardan birgün ileri gelme ihtimali takuk ettigi taktirde bu yılki hac, Haccül Ekber olacakdır.
Böyle bir hac ise ömür de herkese nasip olmayan bir hacdır.
Kafilemiz AVRUPA SAFA HAC KERVANI bu mühim noktalari göz önünde bulundurarak asagadaki tarihleri simdiden bilgi ve dikkatlerinize arzetmeyi uygun görmektedir.

Birinci Kafile: 15 Aralik 2006 cuma gününden gidip 19 Ocak 2007 cuma günü Avrupa` ya dönmüs olacaktirki, bu kafile icin 36 günlük bir zaman gerekmektedir

Ikinci Kafile: 22 Aralik 2006 cuma günü Almanya´dan hareket edip önceki kafile gibi 19 Ocak 2007 de cuma günü dönmüs olacaklardir, bu kafile icin 30 günlük bir zaman gerekmektedir.

Ayrica Kisa devre hac yapmak istegen is sahibi ve talebe kardeslerimiz icin ayri bir kafile tertip etmis bulunmaktayizki bu kafile 7 Ocak 2007 tarihlerinde dönüs yapmis oalacaklardir. Bunlar icin gerekli zaman 16 gündür.

Hollanda kafilemiz 22 Aralik 2006 gidis 19 Ocak 2007 cuma günü dönmüs oalacaklardirki, bu kafilemiz icin de 30 günlük bir zaman gerekmektedir.

Hac programi Sünneti seniye isigi istikametinde yürütülecek olup evlerimiz ve bütün hazirliklarimiz simdiden ikmal edilmis olunmaktadir.

Hacc masraflari : Su anda belirsizligini kurudugundan bilahare bu konuda da gerekli bilgiler verilecektir.


Hacla ilgili hertürlü maglumat alabilmek icin adresdeki telefonlarimizla veya Email adresimize olasabilirsiniz.Nach oben

Kontakt