Startseite
Camiimiz
    Resimler
Hacc
Allah`u tealanin ismi serifleri

Mescid ül Furkan


Bu Mescid asrimiz da mevcut olan hicbir gurubun veya görüsün tahakumu altinda olmayip direkt Kitap ve Sünnet istikametinde Ehli-Sünnet vel Cemaat mezhebine baglidir. Ahmet Polat Hoca efendi tarafindan Imam ve hatipligi yürütülen bu mescidde dört mezheb ve bu mezheplerin fetvasina bagli olarak hareket edilmektedir.


1995 yilinda kurulan, ismini Kuran`i Kerim ve ondaki Furkan Süresinden alan mescidimiz, milkiyet olarak satin alinmis ve borcu vs. tamamen ödenmis olup huzur ve sevgi ile her müslümana kucak acmaktadir.
Bidatlardan uzak dinin dört temel essasina dayali vaazü nesihat talim, terbiye soru ve fetva larini herzaman dikkatle Allah Resülü, sahabe ve dinin müctehid ülamasina göre degerlendiren hertürlü dine yakismayan uydurma felsefelerden uzak bir yol takip etmektedir.
Sizlerden gelecek hertürlü sorulariniz yukarida bahsettigimiz gibi saglam kaynaklardan cevabini alacaktir.

Hanim kardeslerimiz icin camii essaslarini göre tanzim edilmis gayet güzel genis temiz ve uygun bir bölüm hazirlanmistir.

Sorulacak sorular siyasetten uzak olmali böylece dinin hertürlü bahsiyle ilgisi bulunmalidir, mesela : nikah, bosanma, abdest, güsül, oruc, zekat, hacc, dogum, isim vs.Nach oben

Kontakt